---

Cara Mia - pizza - kawa - muzyka

---
A+ R A-
Email Drukuj PDF
To miłość, pasja i doświadczenie pokoleń sprawiają, że serwowana przez nas kawa i herbata ma tak doskonały i niepowtarzalny smak.
O tym, skąd się wzięły firmy Goppion Cafe i Mighty Leaf Tea, które dostarczają nam swoje produkty, dowiesz się czytając poniższy opis. A potem przyjdź do nas i sam poczuj ten wyjątkowy aromat i smak.

 

Goppion Caffe - włoska rodzinna firma, która swą przygodę z kawą rozpoczęła w roku 1859 kiedy to pradziad obecnych właścicieli Luigi Goppion zauroczony zapachem palonej kawy i entuzjazmem jaki ten zapach wywoływał wśród ludzi otworzył dom kawy i kawiarnię w małej wsi niedaleko Treviso, gdzie sprzedawał samodzielnie wypalaną kawę. Miejsce to stało się niebawem znane w całej okolicy. Syn pana Luigi Pietro a wkrótce też i Jego synowie: Angelo, Giuseppe, Luighi, Giovanni, Olivo and Ottorino z zapałem pomagali w pracy przy kawie, która szybko stała się ich prawdziwą pasją. Po wybuchu II Wojny Światowej Angelo i Giovanni wyjechali do Etiopii, gdzie poszerzali swą wiedzę na temat kawy. W roku 1948 wrócili do Treviso i kupili sklep z kawą, który otrzymał nazwę Goppion Brothers. W tym czasie Ottorino i Olivo wyjechali do Venezueli, gdzie otworzyli mały sklep z kawą o nazwie: „Cafe San Antonio – Hermanos Goppion” Dwanaście lat później nazwa „Fratelli Goppion Industria del Caffe” połączyła historię i doświadczenie trzech pokoleń. W 1965 roku zostało zaprojektowane logo - czerwona litera G, jej prostota i uniwersalność łączy tradycję i tworzy solidne podstawy dobrze zapowiadającej się przyszłości. Nowa siedziba firmy wraz z nowoczesną fabryką (jedna z pierwszych linii pakowania próżniowego we Włoszech) powstała przy Via Terraglio, drodze zbudowanej przez Napoleona i łączącej Treviso z Wenecją w roku 1968. Od roku 1983 Goppion Caffe jest spółką akcyjną, którą w dwudziesty pierwszy wiek wprowadziło piąte pokolenie rodziny Goppion. Od lat przyświeca im ten sam cel – produkować najlepszą kawę i zachować zdrowy rozsądek.


Mighty Leaf Tea - wyjątkowej jakości liście herbat spowite duchem starożytności i pełne nowoczesnej energii! Geneza Mighty Leaf Tea sięga roku 1996 i jest wynikiem wspólnej pasji i marzeń małżeńskiej pary Jill Portman i Gary’ego Shinnera. Ich pasją jest tworzenie najbardziej niesamowitych mieszanek herbacianych, dla których źródłem składników jest cały świat. Wybierają tylko najlepszej jakości liście herbaciane, owoce, kwiaty i przyprawy. Stworzone w ten sposób kompozycje posiadają cudowne aromaty a w bogatym, wielopoziomowym smaku otrzymanego naparu wyczuć można każdy składnik. Pamiętając o tym iż od najdawniejszych czasów we wszystkich zakątkach świata największym uznaniem cieszy się filiżanka naparu otrzymana po zaparzeniu luźnych liści herbacianych, jako pierwsi stworzyli urzekające woreczki, które dzięki swej wielkości, kształtowi i materiałowi, z którego zostały wykonane, codzienne parzenie herbaty uczyniły mniej czasochłonnym i kłopotliwym. Napar otrzymany po zaparzeniu liści herbacianych umieszczonych w biodegradalnych, jedwabistych woreczkach Mighty Leaf, jest równie doskonały jak w przypadku zaparzenia sypanej herbaty.

Nasz lokal mieści się w Koziegłowach
przy ulicy Leśnej 2


Serdecznie zapraszamy!

Ulotkę z menu dostaniesz w naszym lokalu,
możesz też pobrać ją i wydrukować w domu.

Yoga and massage